تاریخچه: گروه سرود امور تربیتی خرم آباد در سال ۱۳۶۴ به مربی گری استاد عیسی سپهونی در اداره امور تربیتی خرم آباد تشکیل شد و در سالهای فعالیت خود به اجراهای مختلفی در نقاط مختف ایران و در بین رزمندگان و مناطق جنگی پرداخت. این گروه دارای بخش موزیک و سرود بوده است که موزیک آن توسط سازهای بادی که معمولا در موسیقی نظامی به کار برده می شود نواخته می شده است.نکته جالب توجه در کار این گروه این است که نواختن سازها توسط اعضاء گروه که همگی در مقطع راهنمایی تحصیل میکرده اند بوده که با توجه سن اعضاء گروه منحصر به فرد است. گروه استاد سپهونی تا پایان سالهای دفاع مقدس فعالیت داشته و در سالهای پس از آن نیز در عرصه مسابقات سرود و… حضور داشته است.اما به دلایلی وبا گذشت زمان گروه به فعالیت خود ادامه نمی دهد. استاد عیسی سپهونی در سال ۱۳۸۵ به دلیل کهولت سن از دنیا رفتند اما به واسطه فعالیت های هنری ایشان بسیاری از شاگردان ایشان در حال حاضر از فعال ترین هنرمندان لرستانی هستند.

 آثار زنده یاد
۱-سرودهای لری:
بهار،بسیج،شیر شهید،دالکه بیار تفنگم،مسلمانان،خلیج فارس، لشکر محمدی،وحدت،جنگ جنگ تا پیروزی،نامه یک رزمنده‏ به مادر،نمیری بسیجی،و ترانه‏های شبهای لرستان.
۲-سرودهای فارسی:
راهیان کربلا،بهمن،معلم‏۱،معلم‏۲،رزمندگان،شادی،سربازم، محصلان،شهیدان،پرستوها،سوگند و کبوتر.
۳-سرود به زبان عربی:
شاکرین
۴-مارشها و آهنگهای بی‏کلام.
استاد علاوه بر ساخت آهنگهای بیشمار خود شاعر این قطعات‏ نیز بودند و اشعار این آثار از سروده‏های خود استاد هستند.یکی از اشعار زیبای ایشان شعری است که در اندوه از دست دادن همسر مهربان خود سروده:
زیر این سنگ کسی است که غمم را می‏خورد از غم رفتن آن مرغ دلم مرد که مرد باب شیرین سخنم صدر همه جایش بود چرخ گردون اجل آمد و در خاکش برد

آلبوم تصاویر: